gossip lanka

general election 2020

2020 මහ මැතිවරණයේ සමස්ත  මනාප ප්‍රතිඵල මෙන්න

පුත්තලම දිස්ත්‍රික්කයේ මනාප ප්‍රතිඵල

ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ
(01) සනත් නිශාන්ත පෙරේරා 80,082
(02) ප්‍රියංකර ජයරත්න  74,425
(03) අරුන්දික ප්‍රනාන්දු 70,892
(04) චින්තක අමල් මායාදුන්න 46,058
(05) අශෝක ප්‍රියන්ත - 41,612

සමගි ජනබලවේගය
(01) හෙක්ටර් අප්පුහාමි  34,127
(02) නිරෝෂන් පෙරේරා  31,636

මුස්ලිම් ජාතික සන්ධානය

(01) අබ්දූල් අලි සබ්රි  33,509
--------------

ගම්පහ මනාප ප්‍රතිඵල
SLPP
1. නාලක ගොඩහේවා 325,479
2. ප්‍රසන්න රණතුංග  316,544
3. ඉන්දික අනුරුද්ධ 136,297
4සිසිර ජයකොඩි 113130
5 නිමල් ලන්සා 108946
6 සහන් ප්‍රදීප් විතාන 97494
7 සුදර්ශනී ප්‍රනාන්දු පුල්ලේ 89329
8 ප්‍රසන්න රණවීර 83203
9 කෝකිලා හර්ෂණී ගුණවර්ධන 77922
10 ලසන්ත අලගියවන්න 73061
11 නලින් ප්‍රනාන්දු 69800
12 සජිත් ජයතිලක 68449
13 උපුල් රාජපක්ෂ 67756

(ගම්පහ අනෙක් පක්ෂ පසුවට)


කුරුණෑගල මනාප දිනූවන්

SLPP
මහින්ද රාජපක්ෂ 527,364
ජොන්ස්ට න් ප්‍රනාන්දු 199,203
ගුණපාල රත්නස්කර 141,991
දයාසිරි ජයසේකර 112,452
අසංක නවරත්න 82,779
සමන්ප්‍රිය හේරත් 66,814
ඩී.බී. හේරත් 61,954
අනුර ප්‍රියදර්ශන යාපා 59,666
ජයරත්න හේරත් 54,351
ශාන්ත බණ්ඩාර 52,086
යූ.කේ. සුමිත් 51,134

SJB
නලින් බණ්ඩාර 75,631
ජේ.සී අලවතුවල 65,956 අශෝක අබේසිංහ 54,512
තුෂාර ඉඳුනිල් 49,364

-------------------

කොළඹ පොහොට්ටු මනාප ප්‍රතිඵලය

සරත් වීරසේකර 328,092 (1)
විමල් වීරවංශ 266,084 (2)
උදය ගම්මන්පිල 136,331 (3)
විජේදාස රාජපක්ෂ 120626 (4)
බන්දුල ගුණවර්ධන 101,646 (5)
ප්‍රදීප් උඳුගොඩ 91,958 (6)
දිනෙශ් ගුනවර්ධන 85,282 (7)
මධුර විතානගේ 70,205 (8)
ප්‍රේමනාත් දොලවත්ත 69,055 (9)
ගාමිණි ලොකුගේ 62,543 (10)
සුසිල් ප්‍රේමජයන්ත 50,333 (11)
ජගත් කුමාර 47693 (12)

(කොළඹ අනෙක් පක්ෂ පසුවට)
----------------
දිගාමඩුල්ල දිස්ත්‍රික්කයේ මනාප ප්‍රතිඵලය

ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ
විමලවීර දිසානායක – 63,594
ඩි.සී වීරසිංහ – 56,006
තිලක් රාජපක්ෂ – 54,203

සමගි ජනබල වේගය

එච් ,එම් ,එම් හැරිස් – 36,850
ෆයිසාල් – 29,423

ජාතික කොන්ග්‍රසය

ඒ එල් එම් අතාවුල්ලා – 35,699

සමස්ත ලංකා දමිල කොන්ග්‍රසය

එස් එම් එම් එම් මුෂාරෆ් – 18,399

----------------------
කෑගල්ල දිස්ත්‍රික්කයේ මනාප ප්‍රතිඵල

ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ – ආසන 07

01.කනක හේරත් 128,592
02.රංජිත් සියඹලාපිටිය 103,300
03.තාරක බාලසූරිය 96,763
04.රාජිකා වික්‍රමසිංහ 68,802
05. එච්.ආර්. දුෂ්මන්ත මිත්‍රපාල 58,306
06.එල්.එම්. සුදත් මංජුල 45,970
07.උදයකාන්ත ගුණතිලක 46,628

සමගි ජන බලවේගය – ආසන 02

01.කබීර් හෂීම් 58,716
02.සුජිත් සංජය 28,082

-----------------------------
රත්නපුර දිස්ත්‍රික්කයේ මනාප ප්‍රතිඵල

ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ – ආසන 08

(01)පවිත්‍රා වන්නිආරච්චි – 200,977
(02)හල්කඳලිය ලේකමලාගේ ප්‍රේමලාල් ජයසේකර – 104,237
(03)ජානක වක්කුඹුර – 101,225
(04)ගාමිණී වලේබොඩ – 85,840
(05)අකිල එල්ලාවල -71,179
(06)වාසුදේව නානායක්කාර – 66,991
(07)මුදිතා ප්‍රිශාන්ති – 65,923
(08)ජෝන් සෙනෙවිරත්න – 61,612

සමගි ජන බලවේගය – ආසන 03

(01)අංකුඹුර ආරච්චිගේ හේෂාන් විජය විතානගේ – 60,426
(02)උඩගම ලියනගේ වරුණ ප්‍රියන්ත ලියනගේ – 47,494
(03)තලතා අතුකෝරල – 45,105

---------------------------------------
ත්‍රිකුණාමලය දිස්ත්‍රික්කයේ, මනාප ප්‍රතිඵල

සමගි ජන බලවේගය – ආසන 02
01. එම්.එස් තවුෆීක් – 43, 759
02. ඉම්රාන් මහරූෆ් – 39,029

ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ – ආසන 01
01. කපිල නුවන් අතුකෝරළ – 30, 056

ඉලංකෙයි තමිල් අරසු -ආසන 01
01. ආර්.සම්බන්ධන් – 21, 422

------------------------------

මහනුවර දිස්ත්‍රික්කයේ මනාප ප්‍රතිඵල

ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ – ආසන 08
01.දිලුම් අමුණුගම 171,758
02.මහින්දානන්ද අලුත්ගමගේ 161,471
03.ලොහාන් රත්වත්ත 140,917
04.අනුරාධ ජයරත්න 140,798
05.කෙහෙළිය රඹුක්වැල්ල 110,832
06.වසන්ත යාපා බණ්ඩාර 108,940
07.ගුණතිලක රාජපක්ෂ 49,317
08.උදයන චාමින්ද කිරිඳිගොඩ 39,904

සමගි ජන බලවේගය – ආසන 04
01.රවුෆ් හකීම් 83,398
02.අබ්දුල් හලීම් 71,063
03.එම්. වේලුකුමාර් 57,445
04.ලක්ෂ්මන් කිරිඇල්ල 52,311

----------------------------

යාපනය දිස්ත්‍රික්කයේ, මනාප ප්‍රතිඵල


ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය

01. අංගජන් රාමනාදන් 36,365

ඉලංකෙයි තමිල් අරසු කච්චි

01. සිවඥානම් ශ්‍රීධරන් 35,884

02. එම්.ඒ සුමන්තිරන් 27, 834

03. ධර්මලිංගම් සිද්ධාර්ථන් 23,840

අහිල ඉලන්කෙයි තමිල් කොංග්‍රස්

01. ගජේන්ද්‍ර කුමාර් පොන්නම්බලම් 31,658

ඊලාම් ජනතා ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී පක්ෂය

01. ඩග්ලස් දේවානන්දා 32, 146

තමිල් මක්කල් තේසීය කූට්ටනි

01. සී.වී. විග්නේෂ්වරන් 21,554

-----------------------------


බදුල්ල දිස්ත්‍රික්කයේ මනාප ප්‍රතිඵල :

ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ – ආසන 06

1 නිමල් සිරිපාල ද සිල්වා   1,41,901
2 සුදර්ශන දෙනිපිටිය            71,766
3 තේනුක විදානගමගේ        68,338
4 චාමර සම්පත් දසනායක     66,393
5 ඩිලාන් පෙර්රා                   53,081
6 ජානක තිස්සකුට්ටිආරච්චි   50,151

සමගි ජන බලවේගය – ආසන 03

1 වඩිවේලු  සුරේෂ්           49,762
2 ඒ. අරවින්දකුමාර්           45,491
3 චමින්ද විජේසිරි             36,291

---------------------------------


හම්බන්තොට දිස්ත්‍රික්කයේ මනාප ප්‍රතිඵල :

ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ – ආසන 06

01.නාමල් රාජපක්ෂ 166,660
02.ඩී.වී. චානක 128,805
03.මහින්ද අමරවීර 123,730
04.චමල් රාජපක්ෂ 85,330
05.වෛද්‍ය උපුල් ගලප්පත්ති 63,369
06.අජිත් රාජපක්ෂ 47,375

සමගි ජන බලවේගය – ආසන 01

01.දිලිප් වෙදආරච්චි 25,376

------------------


අනුරාධපුර දිස්ත්‍රික්කයේ මනාප ඡන්ද ප්‍රතිඵල

ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ

එස් ඒම් චන්ද්‍රසේන - 139,368
චන්න ජයසුමන -133,980
උද්දික ප්‍රේමරත්න -133,550
ෂෙහාන් සේමසිංහ - 119,878
දුමින්ද දිසානායක - 75,535
එච් නන්දසේන - 53,618
කේ.පි.එස් කුමාරසිරි - 49,030



සමඟි ජන බලවේගය

ඉෂාක් රහමන් - 49,298

රෝහණ බණ්ඩාර - 39,520

---------------------

වන්නි දිස්ත්‍රික්කයේ, මනාප ප්‍රතිඵල :

සමගි ජන බලවේගය

01. අබ්දුල් රිෂාඩ් බදියුදීන් 28, 203

ඉලංකෙයි තමිල් අරසු කච්චි

01. චාල්ස් නිර්මලනාදන් 25, 668
02. සෙල්වම් අඩෙක්කලනාදන් 18, 563
03. එස්.යෝහරාජලිංගම් 15, 180

පොදුජන පෙරමුණ

01. කාදර් මස්තාන් 13, 454

ඊලම් ජනතා ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී පක්ෂය


01. කුලසිංහම් දිලීපන් 3203

------------------

ත්‍රිකුණාමලය දිස්ත්‍රික්කයේ, මනාප ප්‍රතිඵල

සමගි ජන බලවේගය – ආසන 02

01. එම්.එස් තවුෆීක් – 43, 759
02. ඉම්රාන් මහරූෆ් – 39,029

ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ – ආසන 01

01. කපිල නුවන් අතුකෝරළ – 30, 056

ඉලංකෙයි තමිල් අරසු -ආසන 01

01. ආර්.සම්බන්ධන් – 21, 422


----------------------------

මොණරාගල මනාප ප්‍රතිඵලය

ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ – 05

ශෂින්ද්‍ර රාජපක්ෂ – 104,729
කුමාරසිරි රත්නායක – 91,530
විජිත බේරුගොඩ – 68,984
ජගත් පුශ්පකුමාර – 66,176
ගයාශාන් නවනන්ද – 45,384

සමගි ජනබලවේගය – 01

ධර්මසේන විජේසිංහ – 20,662

-------------------------


කළුතර දිස්ත්‍රික්කයේ මනාප

පොදුජන පෙරමුණෙන් තෝරාපත් වු මන්ත්‍රීවරුන් 08.

විදුර වික්‍රමනායක
රෝහිත අබේගුණවර්ධන
සංජීව එදිරිමාන්න
පියල් නිශාන්ත
ජයන්ත සමරවීර
අනූප පැස්කුවල්
ලලිත් එල්ලාවල
මහින්ද සමරසිංහ

සමගි ජනබලවේග මන්ත්‍රීවරුන් 02

රාජිත් සේනාරත්න
කුමාර වෙල්ගම

--------------------------
මහනුවර දිස්ත්‍රික්කයේ මනාප ප්‍රතිඵල

ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ – ආසන 08

දිලුම් අමුණුගම – 171,758
මහින්දානන්ද අලුත්ගමගේ – 161,471
ලොහාන් රත්වත්ත – 140,917
අනුරාධ ජයරත්න – 140,798
කෙහෙළිය රඹුක්වැල්ල – 110,832
වසන්ත යාපා බණ්ඩාර – 108,940
ගුණතිලක රාජපක්ෂ – 49,317
උදයන චාමින්ද කිරිඳිගොඩ – 39,904

සමගි ජන බලවේගය – ආසන 04

රවුෆ් හකීම් – 83,398
අබ්දුල් හලීම් – 71,063
එම්. වේලුකුමාර් – 57,445
ලක්ෂ්මන් කිරිඇල්ල – 52,311

----------------------


නුවරඑළිය දිස්ත්‍රික්කයේ, මනාප ප්‍රතිඵල



ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ – ආසන 05

01.ජීවන් තොණ්ඩමන් – 109,155
02.සී.බී රත්නායක 70,871
03.එස්.බී.දිසානායක 66,045
04.මරදපාණ්ඩි රාමේෂ්වරන් 57,902
05.නිමල් පියතිස්ස 51,225

සමගි ජන බලවේගය – ආසන 03

01.පලනි දිගම්බරන් 83, 392
02.වේලුසාමි රාධක්‍රිෂ්ණන් 72 167
03.එම්. උදයකුමාර්

---------------------
පොළොන්නරුව මනාප ප්‍රතිඵල

SLPP- 04
Maithripala Sirisena- 111,137
Roshan Ranasinghe- 90,615
Siripala Gamlath- 67,917
Amarakeerthi Athukorala- 45,939

SJB- 01
Kins Nelson- 22,392
-----------------------------

ගාල්ල මනාප ප්‍රතිඵල

SLPP- 07

Ramesh pathirana- 205,814

Sampath Athukorala- 128,331
Mohan Priyadarshana Silva- 111,626
Chandima W- 84,984
Isuru Dodangoda- 71,266
Shan Wijelal - 67,793
Geetha Kumarasinghe- 63,357


SJB- 02

Gayantha Karunathilake- 50,097
Manusha Nanayakkara- 47,399
--------------------------

මාතර මනාප ප්‍රතිඵල

SLPP- 06

Nipuna Ranawaka- 131,010
Karunadasa Kodithuwakku - 114,319
Dalas Alahaperuma- 103,534
Kanchana Wijesekara- 96,033
Mahinda Yapa Abeywardhena - 80,595
Wirasumana Weerasinghe- 77,968

SJB- 01

Buddika Pathirana- 44,839







සියලු පක්ෂ ලබා ගෙන ඇති සමස්ත ජන්ද ප්‍රමාණය පහතින්....




































සමස්ත දිස්ත්‍රික් ජන්ද ප්‍රතිඵල පහතින්...
gossip lanka